Grażyna Kohut jest doświadczonym nauczycielem pomagającym we wszystkich aspektach nauki języka obcego. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim a potem prestiżowe kursy Cambridge CELTA i DELTA.
Uczy młodzież i dorosłych na kursach in-company lub w domu. Pracowała w szkołach językowych,  średnich i wyższych. Przez rok uczyła w prestiżowej szkole językowej „Bennettlanguages!” koło Rzymu. Od 10 lat uczy na międzynarodowych kursach letnich dla młodzieży w Anglii i Irlandii, ostatnio przygotowujących się do studiowania w Anglii, na Sheffield University.

Przez 10 lat uczyła początkujących dorosłych w International House Bielsko. Przygotowuje też do egzaminu maturalnego oraz egzaminów Cambridge i IELTS. Jest egzaminatorem maturalnym oraz ustnym egzaminatorem FC. Tworzy kursy o profilu profesjonalnym, krojone wg. potrzeb kursanta, jak psychologiczne, militarne, finansowe etc.

Czas wolny stara się spędzać aktywnie: uwielbia tenisa, pływa i jeździ na nartach. Oprócz tego czyta książki i podróżuje. Fascynuje ją rozszyfrowywanie różnic kulturowych, interesuje się też psychologią i muzyką.